KÜLTÜR-SANAT

Mimarlığın sanatsal disiplinlerle bir bütün olarak gören The Circle, mimarlık kültürüne ilişkin projelerin yanısıra çağdaş sanatın çeşitli alanlarına ilişkin de projeler geliştiriyor. Yeni sanatçılara ifade imkanının tanındığı sergilere ek olarak, çağdaş sanat, müzik, edebiyat ve tiyatroya kadar çeşitli alanlarda düzenlenecek atölye, seminer ve konuşma serileri, The Circle’ın kapsayıcılık ve çok-katmanlılık prensibiyle uyum içinde sürdürülüyor.

The Circle Keşif : Orhan Onuk – (Oto)Portre

The Circle, Pre- işbirliğiyle ‘Keşif’ sergilerinden ilkini düzenlemekten mutluluk duyar.
The Circle’ın ilk “keşfi” olan Orhan Onuk’un eserleri ‘portre / otoportre’ odaklı bir sergiyle sunuluyor. 

Chinatown

The Circle 1 Mart – 31 Mart 2019 tarihleri arasında Aslı Aydemir’in Chinatown adlı solo sergisine ev sahipliği yaptı. Aslı Aydemir’in seramik işler için yeni ihtimaller denediği ve yaptığı müdahalelerle toplumsal duruma dair yorumlar sunduğu Chinatown, seramiğin yeni ufuklarına ilişkin bir tartışmaya da katkıda bulundu.

Sürdürülebilir Tasarım Günleri

The Circle’da 2-3 Şubat 2019 tarihleri arasında tasarımda sürdürülebilirlik kavramına dikkat çeken “Sürdürülebilir Tasarım Günleri” düzenlendi.

Sinem Dişli Stüdyo Ziyareti

The Circle, “Havza: Bir Su Hikayesi” sergisi kapsamında Sinem Dişli’nin işlerini yakından tanımak için bir Açık Atölye Günü düzenledi.

Kalp Olmak Ne Ola?

The Circle 14.09.2018 – 14.10.2018 tarihleri arasında Ukraynalı sanatçı Joni Zakonjšek’in İstanbul’daki ilk solo sergisi “Kalp Olmak Ne Ola?”ya ev sahipliği yaptı. Zen Budizminden etkilenen çalışmalarıyla kendine özel bir evren yaratan Joni Zakonjšek’in sergisi, aynı zamanda The Circle’da gerçekleşen ilk sergi olduğu için de özel bir anlam taşıyor.