The Circle’da Ne Var

The Circle’da ürettiğimiz mimari ve kültür-sanat odaklı projelere ek olarak, bir ‘açık-alan’ olarak çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ve konuşmalara ev sahipliği yapıyoruz. Tiyatrodan edebiyata, sinemadan müziğe kadar çeşitli alanlardaki etkinlikler, The Circle’ın multi-disipliner bir platform olma özelliğini de destekliyor.

Praksis Seminerleri “İtaatsizlik ve Harf”

Praksis Seminerleri / Memed Erdener“İtaatsizlik ve Harf”31 Temmuz 7-21-28 Ağustos Çarşamba günleri19:45 – 21:45 The Circle, Praksis seminerleriyle yaratıcı kişilerin pratik deneyim ve teorik esin kaynaklarını katılımcılarla paylaşacakları bir platform yaratıyor. […]

Görmeyi Öğrenmek: Görsel Kültür

Ali Şimşek’in hazırladığı seminer dizisi  “Görme Biçimleri: Görsel Kültür” beş hafta boyunca her çarşamba The Circle’da gerçekleşecek.

Stanislawski’den Günümüze Oyunculuk Teknikleri

The Circle 9 Nisan-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Cihangir Akademi’yle işbirliği içinde kapsamlı bir oyunculuk atölyesine ev sahipliği yaptı. Her hafta farklı bir eğitmenin farklı bir oyunculuk tekniğini ele aldığı atölye, oyunculuğa dair hem teorik hem de pratik bilgiler sunarak, oyunculara ve oyuncu adaylarına yeni perfpektif ve beceriler kazandırdı.

Benden Bu Kadar

The Circle Burcu Halaçoğlu’nun tek kişilik oyunu Benden Bu Kadar’a ev sahipliği yapıyor.

Türkland

Dilşad Budak Sarıoğlu ve Ilgıt Uçum’un sahne aldığı multi-medya okuma performansı belli periyotlarla “Türkland” The Circle’da sahneleniyor.

KonuŞu: Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Politikada Kadınlar

KonuŞu bünyesinde düzenlenen “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Politikada Kadınlar” adlı konuşma 19 Mart 2019 tarihinde The Circle’da gerçekleşti.