The Circle’da Ne Var

The Circle’da ürettiğimiz mimari ve kültür-sanat odaklı projelere ek olarak, bir ‘açık-alan’ olarak çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ve konuşmalara ev sahipliği yapıyoruz. Tiyatrodan edebiyata, sinemadan müziğe kadar çeşitli alanlardaki etkinlikler, The Circle’ın multi-disipliner bir platform olma özelliğini de destekliyor.

Yan Panel: Genç Mimar Olmak – Genç Mimarlar Seçkisi + Sergisi Panel 01

Hasan Sıtkı Gümüşsoy, İpek Baycan, Salih Küçüktuna katılımı ile Sait Ali Köknar moderatörlüğündeki panel 09.10.2019 tarihinde saat 19:00’da The Circle’da gerçekleşecek.

KonuŞu: Fotoğraftan Performansa: Değişen Sanat Pratikleri

19.yy’dan beri bir bireysel ve toplumsal kayıt alma yöntemi olarak kullanılan fotoğraf, insanların birbirleriyle ve toplumsallıklarıyla kurdukları ilişkileri kökten değiştirdi.

Wood Architecture

The Circle, İsveç Enstitüsü, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu ve In-Between Tasarım Platformu işbirliğiyle, kentsel sorunları Türkiye ve İsveç arasında diyalog oluşturarak tartışan Equal Spaces / Kentsel Araştırmalar etkinlik serisi 2 Ekim’de başlıyor.

Praksis Seminerleri “İtaatsizlik ve Harf”

Praksis Seminerleri / Memed Erdener“İtaatsizlik ve Harf”31 Temmuz 7-21-28 Ağustos Çarşamba günleri19:45 – 21:45 The Circle, Praksis seminerleriyle yaratıcı kişilerin pratik deneyim ve teorik esin kaynaklarını katılımcılarla paylaşacakları bir platform yaratıyor. […]

Görmeyi Öğrenmek: Görsel Kültür

Ali Şimşek’in hazırladığı seminer dizisi  “Görme Biçimleri: Görsel Kültür” beş hafta boyunca her çarşamba The Circle’da gerçekleşecek.

Stanislawski’den Günümüze Oyunculuk Teknikleri

The Circle 9 Nisan-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Cihangir Akademi’yle işbirliği içinde kapsamlı bir oyunculuk atölyesine ev sahipliği yaptı. Her hafta farklı bir eğitmenin farklı bir oyunculuk tekniğini ele aldığı atölye, oyunculuğa dair hem teorik hem de pratik bilgiler sunarak, oyunculara ve oyuncu adaylarına yeni perfpektif ve beceriler kazandırdı.