MİMARLIK

The Circle’da mimarlık kültürü ve pratiğini derinleştirmek ve paylaşıma açmak için projeler geliştiriyoruz. Mimari odaklı sergilerin yanı sıra, atölye, seminer, panel ve konuşmalarla da   mimarlık kültürünü tartışmaya açan ve zenginleştiren bir platform olmayı hedefliyoruz.

Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi RIBA

GEMSS’in ikinci ayağı olan RIBA sergisi için hazırlıklar başladı.

Sergi Dinamikleri

Sergi Dinamikleri söyleşisi, serinin ikinci etkinliğinde Ara Güler Müzesi ve Leica Gallery’de devam etmekte olan “Oyuklar ve Höyükler: Göbekli Tepe’ye Bir Bakış” sergisini konu ediniyor.

Yan Panel 02: Mimarlıkta Üç Nesil – Genç Mimarlar Seçkisi + Sergisi

GEMSS, mimarlık kültürüne paneller ve konuşmalarla katkıda bulunmaya devam ediyor. GEMSS bünyesinde düzenlenen ikinci panel, üç farklı kuşaktan mimarı ağırlıyor.

Yan Panel 01: Genç Mimar Olmak – Genç Mimarlar Seçkisi + Sergisi

Hasan Sıtkı Gümüşsoy, İpek Baycan, Salih Küçüktuna katılımı ile Sait Ali Köknar moderatörlüğündeki panel 09.10.2019 tarihinde saat 19:00’da The Circle’da gerçekleşecek.

Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi (GEMSS)

GEMSS, 6 Eylül’de The Circle’da ziyarete açıldı. 16. İstanbul Bienali esnasında da açık kalacak olan sergimiz, konuşmalar ve yayınların da yer alacağı bir içeriklerle desteklenecek ve 30 Kasım 2019’a kadar devam edecek. Sergi, haziran 2020’de Londra Mimarlık Festivali kapsamında RIBA’da sergilenecek.

Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi

The Circle, Türkiye’nin yaratıcı genç mimarlarını Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi’ne katılmaya davet ediyor. Günümüzdeki mimari eğilimleri kayda geçirip, en yaratıcı projeleri bir sergide bir araya getirecek olan GEMSS, genç mimarlar için yeni bir ulusal ve uluslararası platform olmayı hedefliyor.

Havza: Bir Su Hikayesi / Sempozyum

The Circle Space’de 1 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen “Havza: Bir Su Hikayesi” adlı sergiye paralel olarak düzenlenen ve su sorunu konusunda farkındalık yaratıp ekolojik çözümler sunmayı hedefleyen bu sempozyumda, alanında uzman kişilerin bir araya gelmesiyle su sorunu kavramı bir çok farklı yönüyle ele alındı.

Havza: Bir Su Hikayesi

The Circle 1 Kasım – 30 Kasım 2018 tarihleri arasında David Turnbull’un dünyadaki su krizine mimari çözümler üretmeyi amaçlayan PITCHAfrica projesi kapsamında ürettiği malzemelerden oluşan sergisi “Havza: Bir Su Hikayesi” adlı proje sergisine ev sahipliği yaptı. Sergiye Sinem Dişli de Türkiye’deki su politikalarını ele aldığı “Aşina Olanın İmalatı” adlı video işiyle dahil oldu.