Cihan Sevindik (OfficePan, Kurucu)

1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakultesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Katıldığı birçok ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmasında çeşitli ödüller aldı. 2012 yılından beri çalışmalarına kurucusu olduğu OfficePAN bünyesinde devam etmektedir. 2013 yılından bu yana farklı üniversitelerin mimarlık bölümlerinde stüdyo yürütücülüğü ve jürilik yapmaktadır. Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri (2019, Özel Ödül), Ahlat Gençlik Kampı Ulusal Mimari Proje Yarışması (2017, 1. Ödülü), Kırşehir Gezegenevi ve Kulturparkı Mimari Proje Yarışması (2016, 1. Ödülü) gibi birçok mimarlık ödülünün sahibidir.

Ahlat Gençlik Kampı

İşveren Bitlis İl Özel İdaresi 
Proje Türü Yurt, Kültür 
Tamamlanma Yılı 2017
İşbirlikçiler  Cihan Sevindik
Tasarım Firması OfficePan
Ödüller Ahlat Gençlik Kampı Ulusal Mimari Proje Yarışması – 1. Ödül

Yerin hissettirdikleri, mevcut yapı biçimlenişlerinin referansları ile alanın geneline yayılan bir mimari tavır yerine, daha kompakt ve alanın genelini kamusal bir park olarak yorumlayan bir mimari yaklaşım benimsenmesine neden olmuştur. Ek olarak bu tekil yapının, çevredeki kent dokusunun Van Gölü ile görsel ilişkisini minimum etkileyecek şekilde, kuzey-güney yönünde konumlanması planlanmıştır.

Selçukluların Orta Asya’dan Ahlat’a taşıdıkları yapım kültürü geleneği irdelendiğinde, göçebe toplumların temel yapım biçimi Çadırın, yapılaşma alışkanlıklarının temelini oluşturduğu görülmektedir. Ortaya konulan eserlerin çadır tipolojisinin metamorfozu ve bölgeye ait malzemelerin birlikteliği ile ortaya çıktığı söylenebilir. Bu noktada Ahlat Gençlik Kampı yapısını, çadır imgesinin tarihsel referanslar ile yeniden yorumlanması biçimlendirmiştir. Kullanıcıların farklı işlevlerle altında bir araya geldiği tekil bir çadır yapma fikri, mimari biçimlenişi yönlendiren fikirsel altyapıyı teşkil etmektedir.

Turkan Soray Culture Center

İşveren Antalya Muratpaşa Belediyesi
Proje Türü Kültür Merkezi
Tamamlanma Yılı 2018
İşbirlikçiler Cihan Sevindik, Doğan Türkkan, Tuna Han Koç, Zeynep Canan Aksu
Tasarım Firması  OfficePan, NodeArchitect, RasaStudio
Ödüller Antalya Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Kültür Merkezi Yarışması – 1. Ödül
Antalya Kepez Belediyesi Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri – Özel Ödül
Fotoğrafçı Yerçekim Fotoğraf 

Akdeniz İklimi’ nin kendisini fazlasıyla hissettirdiği, iklimsel koşulların kullanıcı ergonomisini etkilediği Antalya İli; gölgelik alanların tercih edildiği ve sosyalleşmenin daha çok gün ışığının etkisini kaybettiği vakitlerde gerçekleştiği bir konumdadır. Aynı zamanda yarışma alanının ferah ve gölgelenme fırsatı veren peyzaj elemanlarıyla (ağaçlarla) dolu olması da kamu kullanımının gerek yapı işlevi gereği, gerekse kullanıcı konforu gereksinimlerinin karşılanabilmesi dolayısıyla bu alanda bir odak noktası oluşturacağının açıkça göstergesidir.