Buşra Al (Plug, Kurucu)

2008’de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimine 2008-2010 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’nda devam etti. 2010 yılında bitirdiği yüksek lisans programının ardından AVCI ARCHITECTS’te görev aldı. 2014 yılında PLUGOFIS’i kurdu. Öğrenciliği sırasında S.O.S – Akm, Archprix Türkiye’nin de aralarında bulunduğu öğrenci yarışmalarında çeşitli ödüller aldı. 2014’ten bu yana Gaziemir Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı Yarışması (Eşdeğer Ödül), Adana Sucuzade Kent Meydanı Mimarı Proje Yarışması (1. Ödülü), Antalya Muratpaşa Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Yarışması (2. Ödülü), DEGİAD – Yaşayan Pamukkale Ulusal Mimari Fikir Projesi Yarışması (3. Ödülü), Uzundere Cemevi Sosyokültürel Merkezi Yarışması (Mansiyon) ve Erbaa Çamlık Sosyal Merkezi Yarışması’nda (Mansiyon) ödüller alarak profesyonel yarışma hayatına devam etti. Çalışmalarına kurucusu olduğu PLUGOFIS’te devam etmektedir. Eşzamanlı olarak Kadir Has Üniversitesi’nde de stüdyo yürütücülüğü yapmaktadır.

Adana Seyhan Sucuzade Kent Meydanı ve Çevresi

İşveren Seyhan Belediyesi 
Proje Türü Kentsel Tasarım 
Tamamlanma Yılı Yapım Aşamasında 
İşbirlikçiler Bihter Öztürk, Ozan Çelik, Turan Altıntaş, Merve Siper, Burcu Saral, Ozan Özdilek
Tasarım Firması Plug Ofis
Ödüller 1. Ödül 

Adana Seyhan Sucuzade Kent Meydanı, 2016 yılında ulusal yarışma yöntemiyle elde edilmiş, 2017 yılında ise uygulamasına başlanmıştır.

Genellikle boşlukluları doldurmak üzerine kurulu inşa etme pratiğinin aksine, kentteki büyük bir doluluğun boşaltılması ve kamusal alan olarak kullanılması motivasyonuyla tersine bir yapma sürecine sahiptir. Zamanla çoğu illegal olarak birbirine eklemlenmiş yapılar bütününden oluşan 34.000 m2’lik dolu bir alanda yaklaşık 21.000 m2’lik bir meydan alanı üretilmiştir.