Ece Çakır Aidan

Kurucu Kurul Üyesi,
Yüksek Mimar

Ece, Miami Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Architectural Association School of Architecture Londra’da Sürdürülebilir ve Çevresel Tasarım alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

Miami, Londra ve İstanbul’da çalışarak derin pratik ve profesyonel deneyim kazanmıştır. Ece İstanbul’da kendi işini kurmuş ve İskenderpaşa Mahallesi Masterplan projesi ve Gebze Teknik Üniversitesi Bilim Enstitüsü Fakülte projesi gibi projelere liderlik etmiştir.

Ece, çevresel tasarım, yapı fiziği ve sürdürülebilirlik alanlarında özelleşen, bu konuda araştırmalarını bilgisayar destekli tasarım teknolojileri ile destekleyen bir mimardır. Bu ilgisini yıllar boyunca profesyonel deneyimler ve akademik araştırmalarla eşzamanlı olarak geliştirmiştir. Ofis içerisinde, tasarımda verimlilik prensiplerini destekleyerek sürdürülebilir çözümler üretilmesine ve bu çözümlerin projelerin bütününe uygulanmasına odaklanmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

The Circle’da akademik koordinatör olarak rol almaktadır.